loading

E-Reçete Hakkında

         E-reçete sistemi; hekimler tarafından yazılan reçete içeriğinin tamamının veya bir kısmının, devlet tarafından ödenmesi konusunda, Sağlık Bakanlığı onayından geçirilmesi için geliştirilmiş, WEB tabanlı bir doğrulama sistemidir. İşyeri hekimleri bu sisteme yeni dahil olmuşlardır. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle, işyeri hekimlerinin yazdıkları reçeteler, sistem üzerinden yapılacak doğrulamalar sonrasında ödenecektir.İŞYERİ HEKİMLERİ NE YAPMALI?

         E-reçete sistemi, e-imza ile kullanılabilen bir sistemdir.
> İşyeri hekimleri öncelikle e-imza temin etmelidirler.
> Sağlık Bakanlığı Doktor Bilgi Bankası'nda kayıtlı olmalıdırlar.
> Reçete yazdıkları hastanın çalıştığı kuruma, İSG KATİP atamaları yapılmış olmalıdır.


E-REÇETE ÇÖZÜMLERİMİZ

1- IRONIC E-REÇETE (KİRALAMA)
Buluttan (internet üzerinden) çalışan ve verilerin Akademedya sunucularında saklanıp yedeklendiği sadece e-reçete yazımına yönelik yazılımı IRONIC E-REÇETE. Bu çözümümüz özellikle bireysel hekimler ve kısmi OSGB ler tarafından tercih edilebilir. Sadece e-reçete yazımı için özeldir.
         a. Lisanslama, uygulama kullanıcı sayısına göre aylık olarak yapılmaktadır, aylık kullanıcı başına 19 TL kiralama ücreti mevcuttur. En az 1 yıllık sözleşme şartı vardır.
         b. Kullanıcılar internet erişiminin olduğu her ortamdan rahatlıkla sisteme erişerek reçete yazabilir.

2- IRONIC OSGB (KİRALAMA)
Yine buluttan (internetten) çalışan ve verilerin Akademedya sunucularında saklanıp yedeklendiği e-reçete uyumlu OSGB yazılımı IRONIC OSGB. Bu çözümümüz özellikle OSGB'ler, KOBİ'ler ve bireysel işyeri hekimleri tarafından tercih edilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği modüllerinin tamamını kapsamaktadır. Tanıtım dokümanı için tıklayınız.
         a. Lisanslama, uygulama kullanıcı sayısına göre aylık olarak yapılmaktadır, aylık tekil kullanıcı ücreti 5 kullanıcı altı firmalar ve tekil BİREYSEL kullanım için kullanıcı başına 99 TL, 5 kullanıcı ve üzeri firmalar için 49 TL dir.
         b. Bu durumda yazılımı, uygulama ve verileriniz Akademedya sunucularında barındırılacak şekilde internet üzerinden kullanabilirsiniz. En az 1 yıllık sözleşme yapmak üzere, aylık aktif kullanıcı başına kira ödeyerek sistemi internet üzerinden kullanabilirsiniz.
         c. Kullanıcılar internet erişiminin olduğu her ortamdan rahatlıkla sisteme erişerek, tüm iş sağlığı ve iş güvenliği işlemlerini gerçekleştirebilirler.

MÜŞTERİ YORUMLARI